Våra Produkter
Vilka produkter kan vi sälja och hur mycket tjänar vi?
KlassParmesan förmedlar högkvalitativ parmesanost där ni som säljande klass, lag eller förening tjänar en rejäl slant samtidigt som era köpare inte behöver betala något överpris. Vi har ett noggrant utvalt samarbete med ett fantastiskt mejeri och vi tummar aldrig på varken smak eller kvalitet.
Med oss säljer ni som skolklass, förening eller lag äkta parmesanost (Parmigiano-Reggiano) som lagrats 24 månader, och vi lovar att era köpare inte kommer bli missnöjda!
Vad kostar det för era köpare?
Tack vare att vi inte har några mellanhänder kan ni erbjuda era köpare riktigt bra priser, samtidigt som ni tjänar en rejäl slant:
- Parmigiano-Reggiano 0,5 kg kostar för era köpare 195 kr (ni behåller upp till 60 kr per såld bit)
- Parmigiano-Reggiano 1 kg kostar för era köpare 365 kr (ni behåller upp till 120 kr per såld bit).
En win-win för alla helt enkelt – era köpare får köpa riktiga kvalitetsprodukter till ett riktigt schysst pris och ni tjänar snabbt & enkelt ihop stora pengar!
Så här mycket tjänar ni
- Säljer ni som grupp totalt 1-149 bitar tjänar ni 45 respektive 90 kr per såld ost (1/2-kilos resp. 1-kilos)
- Säljer ni som grupp totalt 150-249 bitar tjänar ni 52,50 respektive 105 kr per såld ost
- Säljer ni som grupp över 250 bitar tjänar ni 60 respektive 120 kr per såld ost
OBS! Förtjänsten räknas ut från första osten; säljer ni t.ex. 300 bitar får ni med andra ord 60 resp. 120 kr på alla 300 bitar!
Vill du som privatperson köpa våra fantastiska produkter?
Du kan inte köpa KlassParmesans produkter direkt från oss som privatperson eftersom vi i största möjliga mån vill stötta så många skolklasser & föreningar som möjligt.